logo

„For perfect body and mind.“

Připravujeme

Workshop: Etické chování trenéru a instruktorů — etika, etické jednání, komunikační bariéry, komunikační manévrování, manipulace.

Určeno pro: trenéry, majitele studií, začínající instruktory, neziskové organizace

Zdraví

Stravování

V dnešní době si můžeme dopřát jakékoliv potraviny. Vstoupíme do supermarketu a nakoupíme potraviny z celého světa, o kterých se našim prarodičům i rodičům nesnilo. Nabídka je vysoká a stejně tak jako s informacemi, je nutné se v té nabídce dobře a uvážlivě orientovat a hlavně vybrat to, co nás jednou nezabije. Bez ohledu na to, že většina z nás stejně skončí u bílé housky s máslem a „neidentifikovatelným“ salámem, zalije „to“ „turkem“ nebo pivem a ten úchvatný pocit uspokojení nám sebere další zbytky snahy o to žít normálně, se pokusíme vrátit k tomu co tělu a poté i duši dělá dobře.

Zoufale se snažíme zapadnout do hektického života, snažíme se ustát každodenní konflikty a problémy. Musíme všechno stihnout. V noci nespíme, protože se nám něco nepodařilo, nebo se to podařilo, ale jiného českého malého jedince se náš úspěch tak dotkl, že nám radost i spánek zkazil. Tolik se toho snažíme stihnout a pravidelné stravování klesá na našem žebříčku hodnot níže a níže. Kupujeme hotové pokrmy, polotovary vkládáme do mikrovlnné trouby a dobře to trávíme u televize.
Jídlo je potřeba umět ocenit, sdílet ho s někým a vychutnat si každé sousto.

Hodně našich stravovacích návyků pramení ze společného stolování. Někdy je způsob stolování dojemný, jindy vtipný. Někdo tříská nožem do talíře, aby tam nic nezbylo bez ohledu na spolustolovníky, někdo drží vidličku jak dláto, někdo jí vše lžící. Úroveň jedince se pozná již u stolu. Nicméně zdravé jídlo je plné barvy, chuti, vůně a čerstvých ingrediencí. Pečlivě vybrané, čerstvé potraviny nejsou tak nákladné jako hotové pokrmy. Zdravé jídlo láká smysly a většinou v nás zanechá pocit spokojenosti.

Text by: Lada Pourová

Strečink

Souměrné, pružné
a zdravé tělo.

Relaxace

Uvolnění, fyzický
a duševní klid.

Zdraví

Vše o vitamínech, minerálech a stravě.

Školení

Školení instruktorů Stretch and Relax®.
[ září 2014 ]

Copyright 2012 © Martin Petřík | All rights reserved